niedziela, 8 lipca 2012

Dupe alert: A Crewed Interest w porównaniach.

A Crewed Interest to bardzo ładny jogurt brzoskwiniowy lub lekko różowy łosoś. Czy ten kolor jest niepowtarzalny i trzeba go kupić bo nic podobnego na półkach się nie znajdzie? Zobaczcie same :)

Po szybkim przejrzeniu moich lakierów wyłowiłam trzy potencjalne *odpowiedniki*: Salmon & Garfunkel Catrice (9,99/10ml, chyba wciąż do kupienia w Naturach), Makes Me Weak Essence (6,99/8ml, kolor niestety wycofany) i Heart Chakra (6,99/10ml, edycja limitowana z 2010 roku). Essie ma 13,5ml pojemności i kosztuje różnie, podobnie z dostępnością - od 20 kilku złotych na eBayu do koło 50 w Douglasie (?).


Salmon & Garfunkel jest nieco zbyt pomarańczowy, by móc być odpowiednikiem A Crewed Interest. Kolory są podobne *ale* nie identyczne. Ale w sumie można rzec, że i to paste, i to pastel, w dodatku brzoskwiniowy/łososiowy. Jednak imo Salmon & Garfunkel idzie za bardzo w tego salmona ;)


l: Salmon & Garfunkel, p: A Crewed Interest


Makes Me Weak wydawał mi się najbliższy lakierowi Essie. Jednak w rzeczywistości jest podobnie jak z lakierem Catrice - Essence jest za bardzo pomarańczowy. Przy takich kolorach widać, że Essie ma w sobie różowawe tony.


l: A Crewed Interest, p: Makes Me Weak


I na koniec Heart Chakra z LE Into The Wild. Ten wydawał mi się w ogóle nie podobny, ale wzięłam go do testów z czystej ciekawości. W buteleczkach bardzo się między sobą różnią ale na wzorniku ta różnica się gubi i jest praktycznie niewidoczna. Dupe? Tak, tutaj mogę powiedzieć, że chyba tak - różnica w kolorze jest chyba na granicy (dosłownie pół tonu) akceptowalności.


l: A Crewed Interest, p: Heart Chakra

Można więc powiedzieć, że akcja 'dupe or not?' w przypadku lakieru A Crewed Interest Essie powiodła się. Szkoda tylko, że to lakier z edycji limitowanej, już raczej niedostępnej w regularnej sprzedaży :/

Dupe alert będzie się teraz pojawiać dość często - mam w swojej kolekcji kilka *wyjątkowych* lakierów i ich tańsze odpowiedniki ;)